Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Rodinný príslušník z tretej krajiny  (Přečteno 52509 krát)
Dušan Rohár



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Září 05, 2015, 08:23:06 pm »

Chcel by som sa prostredníctvom tohto webu dopátrať odpovede na moju otázku. A síce moja manželka je štátnou príslušníčkou tretej krajiny, no ako mojej manželke jej boli na slovensku udelené víza s trvalým pobytom na päť rokov a oprávnením pracovať. Keďže už v čase svadby som pracoval v rakúsku pýtal som sa na cudzineckej polícii, či bude moja manželka môcť ísť so mnou a či bude môcť pracovať v rakúsku tiež. Dostalo sa mi kladnej odpovede, s tým, že to platí v rámci EU. No v rakúsku ju momentálne nevieme zamestnať, lebo každý od nej chce rakúske povolenie pracovať. Už niekoľko týždňov prelúskavam smernice a nariadenie EU ale netuším, kde je pravda.
Zaznamenáno
Huudik



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #1 : Září 19, 2015, 06:33:44 am »

Cau Dušan (ak môžem týkať),
Čítam o tvojom probléme.
Možno neuveris, ale ja budem mať ženu z tretej zemi tiež Úsměv. Konkrétne Taiwan. A plánujeme tiež byt tu v Rakusku.
O pracovnom pobyte som toho zatiaľ veľmi nečítal.

Ja mám taktiez prácu a my viac menej plánujeme rodinu.

Ale napada má, prihlásil si ju už tu (meldezettel - potom Haupt alebo neben Wohnsitz). To Bt potom nemal byt problém,...ci aj tak je ?
Alebo nechces ju tu prihlásiť?

(Ak chceš ostať v kontakte. Preferujem email : robohudak[zavináč]yahoo.com)

Robert

Zaznamenáno
Dušan Rohár



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Září 21, 2015, 07:14:00 am »

ok , ale tvoj mail mi nesedi  Mrknutí daj sem nejaký v správnom formáte
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Slovinsko.si © 2024
Ze Slovinska o Slovinsku, česky i slovensky. Stránky Čechů a Slovákp o životě, práci a studiu ve Slovinsku.

Zahnarzt München